november 16, 2006

PÖFFi list

Mulle meeldivad usa indie-filmid ja tavaliselt vaatan midagi ka Põhjamaadest, Suurbritanniast ning Ladina-Ameerikast. Lähis-Ida ja Ida-Euroopa filmid mind eriti ei huvita, nii et eriti põhjalikku ülevaadet palun mitte oodata.

Tahan kindlasti näha:

Paani labürint - Mehhiko omapärase õuduslavastaja Guillermo del Toro suurteos, mis üllatas kevadel Cannes'i festivalil. Rikkalikul ladina-ameerika ja hispaania folklooril ning maalikunstil baseeruv film on liigutav lugu inimese püüdest leida headust ja lohutust ka kõige lootusetumaski olukorras. Filmi lummava atmosfääri loovad Fransisco Goya töödest inspiratsiooni saanud operaatoritöö ning maaliline orkestreering, mis on ühendatud terviklikuks fantaasiamaailmaks läbi Guillermo del Toro nägemuse (www.poff.ee)
Vaata kindlasti trailerit!

Scoop - Woody Alleni uus film, mille peaosas jälle Scarlett Johansson. Soovitan jälle vaadata trailerit. Kui teaks, et see kindlasti kinodesse hiljem tuleks, siis jätaks vahele.

Pariis - ma armastan sind - 20 filmilooja nägemus Pariisi linnajagudest. Mu lemmiklinn.

Poolnelson - keskseks tegelaskujuks on 14-aastane koolitüdruk Drey, kelle üksihooldajast emal pole tema jaoks lakkamatu töölkäimise kõrvalt aega. Tüdruku elus hakkavad domineerima kaks väga kummalist meest. Ryan Goslingi ("Fanaatik") kehastud Dan Dunne on kõige paremate kavatsustega ajalooõpetaja, kes aga pideva narkootikumide kasutamise tõttu on muutumas mõttetusi lalisevaks koletiseks. Mees mõistab, kui sassis ta oma eluga on ning Drey aitamises näeb ta midagi lunastuse taolist. Teine oluline meesfiguur tüdruku elus on sarmikas narkodiiler Frank, kelle siiralt mõjuv hoolivus on Oscarit vääriv sooritus, sest tegelikult on ju tema tegevuse eesmärgiks Drey värbamine diileriks. (www.poff.ee) Siin on trailer.

Road to Guantanamo - Kolm briti moslemit arreteeritakse ja viiakse usa vangilaagrisse, kus neid piinatakse ja üritatakse Osama kohta infot pinnida. Trailer.

Neli minutit - film Saksamaa naistevanglast, kus klaveriõpetaja tunneb ära tärkava ande.

Huvitavad filmid, mida ma vaatama ei jõua:

Näosõltlane - dokumentaal 70 ja 80ndate New Yorgist ja new wave'ist.

Perekonnasõber

Äärelinna tuled - Kaurismäki uus filmi jõuab Sõprusesse ka millalgi.

2 Comments:

Anonymous Anonüümne said...

"paani" ma ootan ka pingsalt.

12:52 PM  
Anonymous Ingrid said...

Lisaks muudele on aga minul eriti üliväga kohustuslik vaadata Löök, mille mu süda vahele jättis.
Minu elu (ütleks Jüri Homenja selle peale).

12:13 PM  

Postita kommentaar

<< Home